top of page

     У 2019/2020 навчальному році виховна діяльність школи була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Декларації прав дитини, Концепціїнаціонально-патріотичного виховання дітей та молоді, державних національних програм; «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

 Виховна методична тема,над якою працював колектив, – «Виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої людини, здатної до саморозвитку і самовдосконалення». Головна увага приділялася формуванню громадянина – патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, вихованню людини з демократичним світоглядом і культурою, яка не порушує прав і свобод інших людей; вихованню в учнів свідомого ставлення до свого здоров'я, розвитку належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

 Реалізація виховної методичної теми проходила через роботу педагогічної ради, методичного об’єднання класних керівників; питання виховної роботи розглядалися на  нарадах при директорові, засіданнях ради школи, батьківських зборах, засіданнях шкільного самоврядування і Ради профілактики правопорушень.

 При виконанні основних завдань виховання учнів у школі педагогічним  колективом використовувалися різноманітні форми й методи роботи: колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки, проекти.  Тематика заходів відповідала основними напрямкамивиховної роботи та змісту виховної діяльності «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів» (ціннісне ставлення до себе, ціннісне ставлення до людей, сім`ї, родини, ціннісне ставлення до праці, ціннісне ставлення до природи, ціннісне ставлення до культури і мистецтва, ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави).

Згідно з планом виховної роботи школи,  робота у закладі освіти здійснювалася за такими напрямками: робота з соціального захисту учнів; морально-правове виховання; робота з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед     неповнолітніх; робота з охорони життя і здоров’я учнів; громадянське виховання; військово-патріотичне виховання; родинно-сімейне виховання, трудове навчання та профорієнтація; художньо-естетичне виховання; екологічне виховання; формування здорового способу життя; учнівське самоврядування.

З метою охоплення загальнокорисною справою учнівської молоді в позаурочний час, сприяння розвитку здібностей учнів, профілактики правопорушень серед  школярів,  в  закладі  було  організовано  роботу 21 гуртка та секцій. Гуртківці – постійні учасники різноманітних загальношкільних та районних  концертів, благодійних акцій, конкурсів, змагань. Особливим успіхом користувалися спортивні гуртки, учні із задоволенням тренувалися з викладачами.  Протягом навчального року команда школи взяла участь у районних змаганнях згідно затвердженого графіку спортивних змагань.  Члени гуртка «Гармонія» (керівник  Митрохіна О.Г.) – учасники позакласних заходів, районного конкурсу художньої самодіяльності «Самоцвіти дитячих талантів».

 Вихованці гуртків «Екологічне краєзнавство» та «Історичне краєзнавство», огранізованих на базі школи КУ «Вовчанський будинок дитячої та юнацької творчості»  (керівник Ковальова Г.О.) були учасниками різноманітних конкурсів. 

 У закладі здійснювалися організаційні заходи з профілактики злочинності, правопорушень та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, під постійним контролем знаходилися питання:

   -   максимального охоплення навчанням учнів;

   -   контроль за відвідування учнями закладу освіти навчальних занять;

   - виконання заходів, спланованих у річному плані закладу освіти  щодо попередження злочинності та запобігання дитячій бездоглядності.

 З метою запобігання дитячої бездоглядності, злочинності, попередження скоєння насильства було проведено обстеження житлово-побутових умов учнів, профілактичні рейди «Урок» та профілактичні бесіди. Класними керівниками постійно проводиться робота щодо виявлення неблагонадійних родин, де батьки не приділяють достатньої уваги вихованню дітей. Приймаються вчасні заходи реагування,  а саме:

-  індивідуальні бесіди з учнями, що потребують підвищеної педагогічної уваги;

-  бесіди з батьками учнів, що потребують підвищеної педагогічної уваги;

-  питання виховання дітей розглядаються на батьківських зборах.

  • школі постійно працює Рада з питань профілактики правопорушень серед учнів. За   2019/2020  навчальний рік  було проведено 9 засідань. На засідання Ради профілактики запрошувалися діти, які схильні до правопорушень, порушували дисципліну під час уроків; батьки таких учів, учителі-предметники. Робота Ради профілактики  правопорушень була направлена на те, щоб:

-     формувати в учнів правові поняття, які б регулювали їхню поведінку;

-     виробити в них навички та звички правомірної поведінки;

-  формувати в учнів активну позицію у правовій сфері, тобто нетерпимого ставлення до правопорушень, прагнення взяти участь у боротьбі з цими негативними явищами;

-     виробити в учнів уміння протистояти негативним впливам;

-  подолати у свідомості окремих учнів помилковві погляди, які сформувалися внаслідок неправильного виховання.

  Особлива увага зверталася на пропаганду здорового способу життя, на виховання життєвих навиків, які допомагають протистояти груповому тискові, вмінню сказати рішуче «Ні!» спокусам. У зв’язку з цим проводилися заходи, які виявляли підлітків зі шкідливими звичками, несли психолого-педагогічну допомогу, сприяли  світоглядній установці на пріоритетну цінність здоров’я.  У процесі роботи, спрямованої на профілактику шкідливих звичок, важливе значення приділялося ролі позитивного впливу сім’ї і батьківського авторитету. Велася індивідуальна робота з батьками дітей, у яких виявлено шкідливі звички.

 Протягом року здійснювалася робота по соціальному захисту дітей:

1.  Складено соціальний паспорт школи.

2. Діти, позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених сімей, учні 1-4 класів отримують безкоштовне харчування в школі та відповідний соціальний захист з боку освітнього закладу.

3. Для батьків дітей, які потребують соціальної підтримки, надавалися консультації щодо соціального захисту.

4. Діти проінформовані про роботу гуртків та секцій, за бажанням та фізичною можливістю діти відповідних категорій залучені до позакласної роботи.

  У школі працює методичне об’єднання класних керівників. Робота була побудована за планом, який розробила керівник методичного об’єднання Баннікова Н.А.. У 2019/2020 навчальному році було проведено 4  засідання, на яких класні керівники знайомилися з новими методичними рекомендаціями, новинками психологічно-педагогічної літератури, розглядали практичні питання організації виховно роботи.

   Профорієнтаційна робота школи побудована на тісному зв’язку з вищими навчальними та середніми спеціальними навчальними закладами Харківської області, районним центром зайнятості. На базі школи систематично відбувалися зустрічі учнів випускних класів з представниками вищих навчальних закладів.

   Достатня увага приділялася згуртуванню шкільного колективу, здатного організувати свою діяльність для вирішення завдань з формування свідомості та відповідального відношення до прав і обов’язків, ставлення до навчання, підвищення культури поведінки. Цими питаннями також займався шкільний орган учнівського самоврядування – учнівський парламент. Мета  учнівського самоврядування: створення умов для самореалізації особистості учнів і формування у них організаторських навичок, лідерських якостей, відповідальності за результат своєї праці. Діяльність органу учнівського самоврядування була спрямована на організацію освітнього процесу, забезпечення виховання духовності та культури учнів, зростання в учнівської молоді соціальної активності. Девіз органу шкільного самоврядування: «Самі зробили – самі відповідаємо!» Шкільний парламент має структуру: президент, прем’єр-міністр, міністерство навчання та творчості, міністерство спорту та туризму, міністерство преси та інформації, міністерство національного виховання, міністерство внутрішніх справ, міністерство культури і відпочинку,міністерство шефської допомоги. Кожним міністерством було розроблено план роботи і згідно з ним проводилися ті чи інші заходи.

               Слід зазначити, що проведені протягом року заходи мали емоційний вплив  і відіграли  роль у вихованні учнів. До виховних заходів були залучені всі учні з урахуванням їх індивідуальних особливостей та нахилів, де вони змогли проявити свою активність.

 

Цілі та завдання виховної роботи на 2020/2021 навчальний рік

Пріоритетні напрямки роботи:

  • системний підхід до управління виховним процесом школи, якісна реалізація Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді;

  • досягнення ефективності роботи педагогічного колективу щодо координації діагностико-профілактичної  просвітницької роботи школи, сім'ї, громадськості, правоохоронних органів щодо попередження правопорушень, бездоглядності та інших негативних проявів;

  • забезпечення духовної єдності поколінь, збереження родинних традицій, вивчення родоводу, залучення дітей до вивчення народних звичаїв, обрядів, виховання національної свідомості та самоосвіти.

  Мета виховної роботи: формування і розвиток свідомої особистості з громадською позицією, готовою до конкретного вибору свого місця в житті, здатного змінити на краще своє життя і життя своєї країни.

   Завдання виховної роботи:

1. Реалізація виховної теми школи «Виховання гармонійно розвиненої, високоосвіченої, національно свідомої людини, здатної до саморозвитку і самовдосконалення». 

2.  Реалізація «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів».

3. Виховання дитини як громадянина країни, національно свідомого, життєво і соціально компетентного, здатного здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у життєвих ситуаціях.

4. Сприяння зростанню творчого духовного потенціалу особистості, розкриттю здібностей на кожному з виховних етапів.

5. Розвиток дитячого самоврядування як осередку самореалізації громадянського виховання.

6. Стимулювання саморозвитку, самовиховання, учнів та розвиток їх життєтворчої компетентності через участь у реалізації проектів соціального напрямку.

7.  Створення умов для розвитку життєтворчої компетентності учнів.

8. Впровадження інноваційних технологій та ідей дитиноцентризму, що сприяють формуванню в учнівської молоді основ життєтворчості; розширенню можливостей компетентного вибору особистістю свого життєвого шляху

Аналіз виховної роботи школи у 2019/2020 навчальному році

і завдання на 2020/2021 навчальний рік

bottom of page